top of page

Jak najłatwiej znaleźć tłumacza przysięgłego?

W Polsce do wykonywania tłumaczeń przysięgłych różnych języków jest uprawnionych około 11 tysięcy osób. Często jednak klient ma problem ze znalezieniem tłumacza przysięgłego - szczególnie mniej popularnych języków. Czy jest jakaś oficjalna lista tłumaczy?Jak sprawdzić, czy dana osoba ma uprawnienia do wykonywania tłumaczeń poświadczonych?

W Polsce do wykonywania i poświadczania tłumaczeń zwanych obiegowo tłumaczeniami przysięgłymi są w Polsce uprawnieni jedynie tłumacze przysięgli, których można znaleźć na Liście tłumaczy przysięgłych prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Tłumacza danego języka można znaleźć korzystając z wyszukiwarki znajdującej się pod adresem: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/znajdz-tlumacza-przysieglego


Jak widzicie na moim przykładzie - w wynikach ukazują się dane osobowe, język, województwo, numer uprawnień i dane kontaktowe.

Należy również pamiętać, że zasięg działania każdego tłumacza przysięgłego to cała Polska - nie obowiązuje rejonizacja. To znaczy, że ja jako tłumacz przysięgły języka bułgarskiego mogę wykonywać tłumaczenia na terenie całego kraju.

167 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page